/ tarafından /   Genel / 0 yorumlar

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Saç ekimi uzun bir süreç gerektiren ve doktorlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi bir müdahaledir. Yapılan her işlemin yüzde 100 başarılı olma gibi bir garantisi yoktur. Çünkü başarı ve sonuç oranı genlerinizle ilgilidir.
Saç ekimi sonrası ilk 3 gün evde istirahat edilmeli
Operasyondan sonra ilk 15 gün saçlarınızda kızarıklık ve kabuklanmalar oluşur.
Dış etken ve güneşten ışınlardan korumak için Operasyon sonrası ilk 15 gün mutlaka şapka takılmalı. Ekim yapılan bölgede oluşabilecek iltihaplanmaları önlemek için ilk bir ay spor salonu, deniz, hamam gibi ortamlardan uzak durulması gerekir.
Saç ekimi operasyonu sonrasında saçların uzama süreleri kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, genellikle; İkinci aydan itibaren şok dökülme sona erer ve saç kökleri büyümeye başlar, Dördüncü ayda saç telleri uzar ve belirli bir şekil almaya başlar, Altıncı aya gelindiğinde, saç kökleri yüzde 45 ile 80 arası çıkar.
Yani, ortalama 1 yıla yakın bir süreyi sabırla beklemek gerekir. Bu süre sonunda saçların sizden alınan genlerle ve yapınızla ilgili olduğu için %100 çıkacağı garantisini size kimse veremez.
Protez saçlar kendi saçınız gibi göründüğü ve bütün özellikleri önceden belirlendiği için sonuç daha tatmin edici ve memnuniyet garantilidir.
Saç ekiminde istediğiniz yöne tarayamazsınız.
Protez uygulaması bittikten sonra saçlarınızı hemen kullanmaya başlayabilir ve istediğiniz yöne tarayıp model verebilirsiniz..
Protez saç ve saç ekimi arasındaki fiyat farkını’da göz önünde bulundurmak gerekir.
Protez saçta modaya ayak uydurmak, tarz görünmek ve yüzünüzün şekline uygun olması için istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Protez saç uygulandıktan sonra istediğiniz stilde kesilebilir ve şekillendirilebilir.
Protez saç %100 insan saçından üretilmiştir. İstediğiniz renk, dalga ve uzunlukta tam da ihtiyacınıza göre kişiye özel olarak tasarlanır. Gerçek saçtan üretildiği için kimse taktırdığınız saçın size ait olmadığını anlamaz.